2022’nin en iyi korku filmleri

2022'nin en iyi korku filmleri

Merakla beklenen ve takip edilen korku filmleri büyük bir izleyici kitlesine sahip olmakla beraber, işlediği konularla da daima dikkat çekmeyi başarıyor. Henüz yılı yarılamış olsak da korku türüne ait pek çok film izleyiciyi tatmin etmeyi başardı. İşte Variety’ye göre 2022 yılının en iyi korku filmleri…

8. FRESH Bir markette tanışan Noa ve Steve’i konu alan film, arkadaşlık uygulamaları ve Steve’in sıra dışı alışkanlıkları üzerine odaklanıyor.
7. THE CURSED 19. yüzyıl Fransa’sında geçen film, John McBride (Boyd Holbrook) isimli bir patoloğa odaklanıyor.
6. MEN Başrolünde Jessie Buckley’in yer aldığı film, kocasının ölümünden sonra İngiltere’nin kırsal bölgelerinde tek başına tatile çıkan Harper’ın hikayesini anlatıyor.
5. SCREAM (ÇIĞLIK) Ünlü korku serisi Çığlık’ın (Scream) beşinci filmi, bir dizi korkunç suçu kimin işlediğini bulmak için memleketine geri dönen bir kadının hikayesini işliyor.
4. X X, film çekimleri için gittikleri bir evde kendilerini korkunç bir kabusun içinde bulan bir grup gencin hikayesini ele alıyor.
3. WATCHER Yeni evli bir çift olan Julia va Francis, yeni bir daireye taşınır ve bu sırada bir seri katilin serbest kalması, şehirde panik etkisi yaratır. Film, birileri tarafından izlendiğini düşünen çiftin başından geçenleri konu alıyor.
2. BLACK PHONE Film, çocukları hedef alan bir seri katil tarafından kaçırılıp ses geçirmez bir bodrumda tutulan 13 yaşındaki Finney’nin, odada yer alan ve bağlantısı bulunmayan siyah telefon aracılığıyla katilin önceki mağdurlarıyla iletişime geçmesini konu ediniyor.
1. CRİMES OF THE FUTURE Başrollerinde Viggo Mortensen, Lea Seydoux ve Kristen Stewart’ın yer aldığı filmde, biyolojik evrime ve yaratılan yapay koşullara adapte olabilmek için insanların bedenlerine müdahale edilebildiği yakın bir gelecek konu ediliyor.

Deşifre Haber

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

Eleştirmenler ve seyircilere göre tüm zamanların en iyi 10 casus filmi

Popüler sinema sitesi Stacker eleştirmen görüşleri ve izleyici oylarına dayanarak tüm zamanların en iyi 10 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir