Almanya ve AB’yi şok eden denetçi raporu

Almanya ve AB’yi şok eden denetçi raporu

Bir Alman hükümet denetçisi tarafından yeşil tahvillere yönelik hazırlanan ve henüz kamuya açıklanmamış olan rapor, oldukça ses getirecek bazı eleştiriler içeriyor.

Bir Alman hükümet denetçisi, Avrupa Birliği’nin, hükümetlerin ve şirketlerin iklim değişikliğiyle mücadele çabalarını finanse etmesine yardımcı olmayı amaçlayan “yeşil tahviller” için kullandığı standartları eleştirdi. Reuters’ın ele geçirdiği iç rapora göre tahviller için belirlenen kriterler, özel ihraççılardan talep edilen kriterlerden “daha az iddialı ve daha az şeffaf”.

Alman Yüksek Denetim Kurumu raporunda, gevşek standartların yeşil yıkama suçlamalarına davetiye çıkarabileceğini ve “yeşil yoldan sermaye yatırımı yapmak isteyen yatırımcıların güvenini kalıcı olarak zedeleyebileceğini” söyledi.

Almanya Maliye Bakanlığı ve AB Komisyonu, rapora ilişkin bir yorumda bulunmamayı tercih etti. AB’nin en büyük küresel yeşil tahvil ihraççılarından olması ve milyarlarca euro’luk koronavirüs kurtarma fonunun bir parçası olarak tahvil satışlarını artırması bekleniyor.

Kripto Para Haberleri Burada.

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

Sivas’ta kuraklıktan etkilenen Serpincik Göleti’nin suyu çekildi

Sivas’ta bulunan Serpincik Göleti’nin su seviyesinde kuraklığın etkisiyle çekilme oldu. Sivas İl merkezine yaklaşık 10 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.