BDDK Başkanı’ndan ticari kredi düzenlemesine ilişkin açıklama

BDDK Başkanı'ndan ticari kredi düzenlemesine ilişkin açıklama

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, cuma günü açıklanan düzenlemenin, kredilerin amacına uygun bir şekilde kullanılması için alınmış makroihtiyati bir tedbir olduğunu belirtti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, ticari kredi düzenlemesine yönelik bir açıklama yaptı.

24 Haziran Cuma günü açıklanan karar için Akben, “Kredi sisteminin etkin şekilde çalışması ve kredilerin amacına uygun bir şekilde kullanılması için alınmış bir makroihtiyati tedbirdir” dedi.

Akben, kararın aynı zamanda, ‘dövizin gerçekten ihtiyaç olan alanlarda kullanılmasına ve enflasyonun kontrol altına alınmasına da olumlu katkı sağlayacağını’ söyledi.Akben, kararın aynı zamanda, ‘dövizin gerçekten ihtiyaç olan alanlarda kullanılmasına ve enflasyonun kontrol altına alınmasına da olumlu katkı sağlayacağını’ söyledi.Kripto Para Haberleri Burada.

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

Enerjisa Enerji: Deprem bölgesinde arıza tespit ve onarım çalışmaları başladı

Enerjisa Enerji, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası elektrik kesintileri yaşanan Toroslar EDAŞ şebekesindeki arıza tespit ve onarım çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir