Çin’in 6. büyük emlak şirketi temerrüde düştü

Çin'in 6. büyük emlak şirketi temerrüde düştü

Çinli emlak şirketi Shimao, yaklaşık 1 milyar dolarlık tahvilin faiz ve anapara geri ödemesini kaçırınca temerrüde düştü.

Çin’de gayrimenkul geliştirme şirketi Shimao Group 1 milyar dolar büyüklüğündeki tahvil ve anapara ödemesini yerine getiremedi.

Shimao, Singapur Borsası’nda işlem gören tahvili için pazar günü yapması gereken 1 milyar 23 milyon dolar tutarındaki faiz ve anapara ödemesini gerçekleştiremedi.

Şirket, kote olduğu Hong Kong Borsası’na yaptığı bildirimde borç refinansmanı konusundaki piyasa belirsizlikleri ve zorlu faaliyet, fonlama şartları nedeniyle ödemeyi yapamadığını belirtti.

Yapılan açıklamada, kreditörlerinden borcun tamamının derhal ödenmesi yönünde bir bildirim alınmadığı ifade edilirken, likidite krizinin değerlendirilmesi ve yönetilmesi için yollarının belirlenmesi amacıyla finansal danışman olarak Admiralty Harbour Capital, hukuk danışmanı olarak Sidley Austin ile anlaşmaya varıldığı da vurgulandı.Kripto Para Haberleri Burada.

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

TÜİK enflasyon sepetindeki ürünleri ve ağırlıklarını güncelledi: 6 ürün çıkarıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tüketici enflasyonu (TÜFE) sepetinde yer alan ürünlerin ağırlıklarını ve ürün tanımlarının güncellendiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir