Dolar kuru bugün ne kadar? (30 Haziran 2022 dolar – euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (30 Haziran 2022 dolar - euro fiyatları)

Dolar – euro kaç TL? 30 Haziran 2022 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

BDDK’nın şirketleri döviz tutmaktan caydırmayı amaçlayan kararının ardından hafta başında gerileyerek üç hafta önceki seviyelerine gerileyen dolar/TL, 16,64-16,66’lı seviyelerdeki yatay görünümünü sürdürüyor.

Euro/TL ise 17,31’lerde işlem görüyor.

Dolar endeksi, yüzde 0,1 azalışla 105’in hemen altından işlem görürken, euro/dolar paritesi önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,1 üzerinde 1,0450 seviyesinde hareket ediyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından dün düzenlenen merkez bankacılığı forumunda yetkililerin yaptığı açıklamalar, yüksek enflasyon karşısında resesyon olasılığına rağmen ne gerekiyorsa yapılacağına işaret etti.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, sıkılaştırıcı politikaların ülke ekonomisi için beraberinde sıkıntılar getirebileceğini, ancak ekonomideki dinamiklerin söz konusu politikalarla başa çıkabilecek durumda olduğunu söyledi. ECB Başkanı Christine Lagarde ise enflasyonu yüzde 2 seviyesine indirmek için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etti.

Kürsel piyasalarda resesyon endişelerine bağlı volatil görünüm devam ederken, yurt içinde son makro ihyiati tedbirlerin yansımaları ve dış ilişkilere dair gelişmeler takip ediliyor.

Kripto Para Haberleri Burada.

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

Dolar kuru bugün ne kadar? (8 Temmuz 2022 dolar – euro fiyatları)

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir