İsrail Dışişleri Bakanı Lapid: İstanbul’a seyahat planlıyorsanız iptal edin

İsrail Dışişleri Bakanı Lapid: İstanbul'a seyahat planlıyorsanız iptal edin

İsrail’den bir kez daha Türkiye’ye seyahat uyarısı geldi. Uyarı Dışişleri Bakanı Yair Lapid tarafından yapıldı. Lapid, İsraillilere hitaben “İstanbul’a seyahat planlıyorsanız iptal edin” dedi. Halen Türkiye’de bulunan vatandaşlarından da geri dönmelerini istedi.

İsrail basınına göre Ankara, İsrail hedeflerine yönelik saldırı hazırlığı içinde olan İranlı bir çeteyi ortaya çıkardı. Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in vatandaşlarına seyahat uyarısı, çete haberinin İsrail basınına yansımasından bir gün sonra geldi.

Parti toplantısında konuşan Lapid, “Tatile giden İsraillilere yönelik halihazırda gerçek bir tehdit var. Bu herkesin başına gelebilir” diyerek İsrail vatandaşlarının kaçırılabileceğini ya da öldürülebileceğini söyledi.

İsrail Dışişleri Bakanı Lapid, İsrail vatandaşlarını Türkiye

TÜRK HÜKÜMETİNE TEŞEKKÜR

Bununla birlikte Lapid, İsrail vatandaşlarını koruma çabasından dolayı Türk hükümetine teşekkür etti. Haaretz gazetesinin haberine göre saldırı hazırlığındaki İranlı çete, geçen ay İsrail’den Ankara’ya gönderilen ipucu sayesinde ortaya çıkartıldı.

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, geçen ay sonu Türkiye’ye seyahat uyarısı yapmıştı.

Deşifre Haberler

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

İran’daki protestolarda son durum: Ölü sayısı 35’e yükseldi

İran’da 22 yaşındaki genç bir kadının “kıyafet kurallarına uymadığı” gerekçesiyle gözaltına alınmasının ardından hayatını kaybetmesiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.