İstanbul Maratonu Koşucuları İçin Trafik Kapanacak Yollar Bilgisi

5 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan 45. İstanbul Maratonu sebebiyle İstanbul’un bazı ana yolları trafiğe kapatılacak. “Yüzyılın Koşusu” temasıyla gerçekleşecek maraton, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başlayarak 42 kilometre boyunca koşulacak. Maraton parkurunda yer alacak koşucular, Dolmabahçe Sarayı, Galata Köprüsü gibi tarihi noktalardan da geçecekler.

Maratonun son noktası ise Sultanahmet Meydanı olacak. 5 Kasım Pazar günü, saat 03.00 ve 06.00 arasında, maraton güzergahında bulunan Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı yollar saat 15.30’a kadar trafiğe kapalı olacak.

Maratonun teması olan “Yüzyılın Koşusu” çerçevesinde, saat 06.00 itibariyle Ragıp Gümüşpala Caddesi ve Galata Köprüsü çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak. Ayrıca Sirkeci Sahilyolu’ndaki Reşadiye Caddesi, Ankara Caddesi, Arabalı Vapur girişleri, Gülhane Parkı sahil alt ve üst girişleri ile Gülhane Parkı içi yolu, Ayköşkü Caddesi, Ayasofya Meydanı, Alemdar Caddesi, At Meydanı Caddesi, Divanyolu Caddesi gibi önemli güzergahlar da trafiğe kapatılacak.

Kumkapı, Balıkçılar Çarşısı çıkışları, Gazi Mustafa Kemal Mudurnu varyant dönüşleri ve diğer bazı noktalar da maratonun güzergahı boyunca sahil istikametine dönüş yapmayacak. İstanbul’da bu etkinliğin neden olacağı trafik düzenlemeleri halk tarafından göz önünde bulundurulmalı.

Hakkında Damla Güler

Kontrol et

YKS Tarihi Geldi: 2024 Sınavı 8-9 Haziran’da Yapılacak

2024 YKS Tarihi Açıklandı: 8-9 Haziran’da Yapılacak ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 2024 yılında gerçekleştirilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir