‘Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz’ kitabının yazarına kocasını öldürmekten müebbet hapis

'Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz' kitabının yazarına kocasını öldürmekten müebbet hapis

ABD’de, ‘Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz’ isimli kitabın yazarı Nancy Crampton Brophy, yedi haftalık bir duruşmanın ardından kocası Dan Brophy’yi öldürmekten suçlu bulundu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

ABD’de, ‘Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz’ isimli bir kitap kaleme alan 71 yaşındaki yazar Nancy Crampton Brophy, eşini öldürmekten suçlu bulundu.

BBC’nin haberinde, Nancy Crampton Brophy, geçtiğimiz ay yedi haftalık bir yargılamanın ardından ikinci derece cinayetten hüküm giydi.

Brophy’nin aldığı müebbet hapis cezasının, 25 yıl sonra şartlı tahliye olasılığını taşıdığı belirtilirken, avukatların temyize gitmeyi planladıkları aktarıldı.

Savcılar, Crampton Brophy’nin 63 yaşındaki Dan Brophy’yi, hayat sigortası ödemesinden maddi kazanç elde etmek için öldürdüğünü açıkladı.

KARDEŞİ VE OĞLUNDAN DAMGA VURAN SÖZLER

Kararın açıklanmasının ardından konuşan Dan Brophy’in kardeşi Bill, Hapishanede ne kadar zaman geçirirseniz geçirin, cehennemdeki sonsuzluğun yanında bir hiç” dedi.

Dan Brophy’nin oğlu Nathaniel Stillwater babasının katilini “soğukkanlı” olarak nitelendirirken, “Babam, sizin kadar sığ bir insandan daha fazla bilgiye, derinliğe, başarıya ve yaşama sevincine sahipti” dedi.

2 Haziran 2018’de Dan Brophy’yi çalıştığı yemek enstitüsünde iki kurşunla öldürmüş, 7 hafta süren dava 25 Mayıs’ta sonuca bağlanmıştı.

Deşifre Haberler

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

Endonezya’da 5.3 büyüklüğünde deprem

Endonezya’nın Kuzey Sumatra eyaletinde 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can veya mal kaybı olmadı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir