Meteoroloji 39 il için alarm verdi: İç kesimlerde kuvvetli olacak

Meteoroloji 39 il için alarm verdi: İç kesimlerde kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün “MeteoUyarı” sisteminde 39 il için “sarı” kodlu uyarı verdi. Belirtilen bölgelerdeki yağışların, iç kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlere göre, yarından itibaren ülkenin büyük bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, ülkenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, yarın Türkiye’nin büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Instagram Hesabımızı Takip Edin.

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

Gaziantep ve Adıyaman’da depremzedeler açlığa ve soğuğa direnmeye çalışıyor

Yurttaşlar, yıkıntıların başında yakınlarından gelecek umutlu haber için bekliyor. Sıkı sıkı sarıldıkları battaniyeler ısıtmıyor. Gözlerindeki yaşlar hiç dinmiyor. Bir enkazdan haykırış duyuluyor: “Burada 20 kişiyiz, sağız. Ne olur bizi kurtarın.” Ekipler günler sonra ilk kez gülümsüyor ve canla başla çalışma başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir