Türk Dünyası, İzmir’de Cumhuriyetin 100. Yılını Coşkuyla Kutluyor

Türk Dünyası, İzmir‘de Yörük Türkmen Toyunda Buluşuyor

Çepni Dernekleri Federasyonu ve Erdebil Horasan Alevi Ocakları işbirliği ile düzenlenen etkinlik, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılıyor.

İzmir, 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde Türk dünyasının dikkatini üzerine çekecek. Marmara’dan Ege’ye, Doğu Anadolu’dan Güneydoğu Anadolu’ya, İç Anadolu’dan Akdeniz’e, Karadeniz’den tüm Türk dünyasına kadar uzanan coğrafyalardan gelen kardeşler, İzmir Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Merkezi’nde gerçekleşecek İzmir Yörük Türkmen Toyunda buluşacaklar.

Bu önemli etkinliği kaçırmamak için 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde kimseye söz vermemenizi öneririz. Erdebil Horasan Alevi Ocakları Başkanı Ali Eker, organizasyonun heyecanını ve birlik mesajını vurgulayarak şunları söyledi: “Türk dünyası olarak İzmir’de buluşmak, kültürümüzü yaşatmak ve birlikte kutlamak için muhteşem bir fırsat. Herkesi bu büyük buluşmada aramızda görmekten mutluluk duyacağız.”

Bu tarihi etkinlik, Türk dünyasının zengin kültürel mirasını ve birliğini kutlamak için bir fırsat sunuyor. İzmir’de gerçekleşecek Yörük Türkmen Toyu, Türk milletinin dayanışma ve birlik ruhunu daha da güçlendirecek gibi görünüyor.

Hakkında Damla Güler

Kontrol et

Kuşadası Unique Life Style Hotel’de Cumhuriyetin 100. Yılı: Ay ve Yıldızlarla Kutlama

Kuşadası Unique Life Style Hotel’in bünyesinde yer alan Luckys Club Türkiye, Cumhuriyet’in 100. yılını coşku …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir