Yabancılar için dünyanın en pahalı 20 şehri

Yabancılar için dünyanın en pahalı 20 şehri

Uluslararası şirketler ve işçiler için veri, yazılım ve danışmanlık hizmetleri sunan ECA International, 2022 yılında yabancılar için en iyi pahalı ülkeleri sıraladı. Başkent Ankara, listede en ucuz şehir olarak yer aldı.

Günümüzde çok uluslu şirketler, kendi ülkesi dışında çalışan profesyonellere maliyetler sebebiyle daha sıcak bakmaya başlarken, ‘expat’ olarak tanımlanan bu çalışanların tercihlerinde; yaşanılacak ülkenin ekonomik koşulları önemli bir yer tutuyor. Yapılan son araştırmada; 120 ülkeden 207 şehir incelenerek bir liste hazırlandı ve ‘expat’lar için en pahalı ülkeler sıralandı. Yiyecek-içecek fiyatları, ev giderleri, hizmetler, toplu taşıma gibi ekonomik etkenler göz önüne alınarak hazırlanan listedeki ilk 20 şehir…
Hong Kong, ikinci kez üste üste listenin zirvesinde yer aldı. Hong Kong’da bir fincan kahve 5,21 dolar, petrolün litresi 3,04 dolar ve domatesin kilosu ise ortalama 11,51 dolardan satılıyor.
2021 yılında 202. sırada yer alan Ankara, 5 sıra birden gerileyerek 207.’liğe düştü ve ‘yabancı çalışanlar için en ucuz ülke’ oldu.

Deşifre Haberler

Hakkında Murat Güner

Kontrol et

‘Sex Education’ın ünlü oyuncusu Gillian Anderson’dan çağrı: ‘Bana cinsel fantezilerinizi yollayın’

Netflix'in popüler dizisi 'Sex Education'da seks terapistini canlandıran oyuncu Gillian Anderson, kadınlara bir çağrıda bulunarak kendisine cinsel fantezilerini göndermelerini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir