Etiket Arşivleri Futbol

Galatasaray’ın Manchester United Karşısındaki Başarısı Türk Futbolunun Gururu

Galatasaray, İngiltere’nin Manchester United takımını Old Trafford’da mağlup ederek tarih yazdı. Bu zafer, Galatasaray‘ın UEFA ülke puanı sıralamasını olumlu bir şekilde etkiledi. Türkiye’nin güncel sıralaması şu şekildedir: 2023-2024 UEFA Ülkeler Sıralaması Güncel Liste: 1- İngiltere: 89.178 2- İspanya: 75.989 3- İtalya: 71.712 4- Almanya: 69.767 5- Hollanda: 55.100 6- Fransa: …

Devamını Oku »

La Liga’da ırkçılık skandalı yaşandı

La Liga'da Valencia - Real Madrid maçında Brezilyalı futbolcu Vinicius Junior'a yönelik ırkçı tezahüratlar yapıldı. Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, İspanyol futbolunda ırkçılık sorunu olduğunu söyledi. Carlo Ancelotti, "Futbolda ırkçılık ile ilgili bir protokol var ama çözüm, maçı durdurup eve gitmektir" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku »

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’ten yabancı kuralı açıklaması!

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde zarar gören yurttaşlara yardım amacıyla Azerbaycan ekibi Sabah FC ile dostluk maçı yapacak Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, karşılaşma öncesi değerlendirmede bulundu. Güneş, gündemdeki yabancı kuralına ilişkin, "Yabancı oyuncuya tamamen karşı değilim. Yabancı sayısını belirmeden önce yapılanmaya gidilmeli. Beş yıllık plan olursa on bir tane oyuncuyla başlayalım, beş sene sonra yediye inelim" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku »