Ataşehir’de Timsahları Evde Besleyen Şüpheli Tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, evde timsah beslenip internet üzerinden ticaretinin yapıldığı yönünde bir ihbar aldı. Bu ihbarı değerlendiren ekipler, konuyla ilgili çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda, Ataşehir ilçesinde ikamet eden şüphelinin yasadışı yollarla ülkeye soktuğu yavru timsahları evinde beslediği tespit edildi.

Şüpheliyi takibe alan ekipler, 10 Ekim tarihinde şüphelinin yaşadığı adrese operasyon düzenledi. Bu operasyon sırasında bir kişi gözaltına alınırken, evinde yapılan aramalarda özel bir bölmede 3 yavru Nil timsahı bulundu.

Nesli tehlike altındaki türlerin ticaretine ilişkin sözleşme kapsamında olan ve ev ortamında beslenmesi yasaklanan timsahlara el konulurken, hayvanları besleyen şüpheli hakkında “5607 Sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet” ve “CITES Sözleşmesine Aykırılık” suçlarından soruşturma başlatıldı. Yavru Nil timsahları, veteriner kontrolünün ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Bu olay, yasadışı hayvan ticaretine karşı yapılan bir operasyonun sonucu olarak görülüyor ve şüphelinin yavru Nil timsahlarına sahip olması ve ticaret yapmasıyla ilgili yasal işlemler devam ediyor.

Hakkında Damla Güler

Kontrol et

Ak Dostlar Teşkilatından Keçiören Kamuoyuna Duyurusu

Çok kıymetli Keçiören’de AK Partimize gönül verip sempati duyarlar, Ak Partimizin kıymetli üyeleri, AK Partimizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir